Duyuru : Sitemiz Geçici olarak hizmet vermemektedir.

Banyo ve İnşaat Yapı Malzemeleri Online Satış Sitesi

Kale Blok Bims 19´luk Blok Bims


Marka: 0
Stok: Stokta
Stok Kodu: im25

Kısa Açıklama :

Kale Blok Bims 19´luk Blok Bims


1.4 ₺
Adet:

Paylaş:

Önemli Not: Sadece Zigana Tüneli ile Trabzon Değirmendere Arası Teslimat Yaplır

En az gönderim miktarı : 1500 adet

12,50 adet/m2

15,63 YTL/m2
 
 
İzolasyon Özellikleri

 

 

Pomzanın ısı geçirgenlik kat sayısı ( 0.33 - 0.80 kcal / mh 0C ) normal betondan 5-7 kat daha fazladır. Bu özelliğinden dolayı da büyük çapta ısı ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. pomzanın gözenekli yapısından dolayı, pomzadan üretilen yapı elemanlarının ısı yalıtımı diğer malzemelerden üretilenden çok daha fazladır. pomza ürünleri kullanılarak inşa edilmiş yapıların yüksek değerlerde ısı izalasyonu sağlaması yapı kullanımında ısıtma ve soğutma giderlerini önemli ölçüde düşürmektedir. Ayrıca ses yalıtımında gösterdiği mükemmellik yapılarda ek konfor sunmaktadır.
Pomza ürünlerinden elde edilen hafif yapı elemanları içerisinde, kat betonlarında kullanılan asmolende bulunmaktadır. Ayrıca pomza taşı yapılarda, temel dolgu maddesi ve çatı izolasyon malzemesi olarak ta kullanılmaktadır.
Pomzanın yapılarda sağladığı avantajlar
Şok emici özelliğiyle Depreme karşı dayanıklılık
Hafifliği nedeni ile Temelde daha ucuz maliyet ve demir kullanımı
Yüksek yangın dayanıklılığından dolayı Daha güvenli
Yüksek termal dayanıklılığından dolayı Isıtma ve soğutmada daha az harcama
Maximum Ses izolasyonu sebebiyle Kullanılan mekanda konfor
Sıvaya iyi yapışır. Kolay İşçilik nedeni ile Daha düşük maliyet
Buzlanmaya dayanıklı Donma meydana geldiğinde zarar görmez
Kolay çivilenme – işçilik için kolaylık

 
İnşaat sektöründe son yıllarda hafif yapı elemanlarına verilen önemin giderek artmasına paralel olarak, hammadde tüketiminde pomzanın yapı malzemesi olarak kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Ayrıca, inşaat sektöründe, tarihsel gelişim süreci içerisinde yapılarda hafif beton karışımlarının kullanım gerekliliği çok eskilere kadar dayandığı da bilinen bir gerçektir.
Isı-ses izolasyonu ve özgül ağırlığı bakımından yüksek izolatif özelliklere sahip olması sebebiyle, hafif beton eldesinde kullanımı üzerine birçok örnekler görmek mümkündür. Isı-ses yalıtımının sağlanmasının yanı sıra birim ağırlığının normal betona nazaran çok daha az olması nedeniyle, hafif yapı malzemeleri ile yapılarda hafif beton kullanımı birçok avantaj sağlamaktadır.

Benzer Ürünler


Anasayfa